یکشنبه, 28 دی 1399

شماره پیام‌رسان (سروش و ایتا):
۰۱ ۸۸ ۷۵۰ ۰۹۹۰

 کانال سایت در پیام‌رسان سروش
hshadir@

تخریب جایگاه رهبری با دستکاری سخنان بزرگان

با نام خدا

همیشه یکی از شیوه‌های دغل‌کاران برای نیل به اهداف شوم خود، تحریف و دست‌کاری سخن دیگران بوده است. بزرگ‌ترین نمود این خیانت بزرگ در تحریف کلام وحیانی و دست‌کاری کتب مقدس است که قرآن کریم بارها به این کار شیطانی اشاره فرموده است.1

چیزی که اخیراً مشاهده کردم و بهانه‌ی تحریر این یادداشت شده است، تحریفی است که نسبت به سخنان حاج آقا نقویان صورت گرفته است. یک کلیپ صوتی کوتاه (2:33) منتشر شده است که فایل صوتی آن را برای دوری از اشاعه‌ی منکر منتشر نمی‌کنم ولی بخشی از متن آن چنین است:

«گول نخورین آقا! روزگار روزگار گول زدنه. من به هیچ کس و به هیچ چیزی وابسته نیستم؛ حرّ حرّم؛ راحت! نه چپم نه راست؛ منو دعوت کرده بودن بیت رهبری همین شب اربعین، گفتم: آقا نمی‌یام. لب و لوچه‌م هم برای آمدن بیت رهبری آب نمی‌افته؛ بهت بگم. بعضیا هستن از اون خیابون پاستور تهران عبور می‌کنن می‌گن: آقا ما خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم، برا خودشون یه نون و آبی تهیه بکنن. گفتم: نه، من بعد پونزده سال هنوز تهران مستأجرم راحت هم هستم.

شما هم سعی کنید هم‌چین زود ایمان نیارید. ایمان بیاری اون وقت مجبوری هرچی آقا گفت دنبالش بری. هرجا می‌فهمی آقا داره مثل این‌که اشتباه می‌کنه ولی چون ایمان آوردی دیگه هرچی گفت باید بری. فقط به چهارده نفر ما می‌تونیم ایمان بیاریم و چشم‌بسته هرچی گفتن قبول کنیم. بقیه غیر از اون چهارده نفر هرچی گفتن به قول ابوعلی‌سینا فَذَرهُ فی بُقعَةِ الامکان. حضرت آیت الله آیت الله، سه تا آیت الله که به آقا بگن، سه تا عظمی که روش بذارن، دوباره بگو: آقا من باید فکر کنم! آقا اهل کشف و کراماته، باشه! مرتاضا هم اهل کشف و کراماتن. آقا خبر از غیب می‌ده، مرتاضای هندی هم خبر از غیب می‌دن. خدا اینا رو گذاشته که ما یه‌هو گول نخوریم. میزان علی است...»

بدخواهان بی‌انصاف قطعه‌هایی از چندین سخنرانی نامرتبط را کنار هم گذاشته‌اند و با یک میکس حرفه‌ای آن‌ها را به صورت یک سخنرانی مونتاژ کرده‌اند که البته اهل دقت متوجه این اشتباه می‌شوند. برای مثال آقای نقویان در قطعه‌ی اول با عبارت «رهبری» از امام خامنه‌ای یاد می‌کنند ولی در قطعه‌ی دوم از عبارت «آقا» استفاده می‌کنند؛ در حالی که قطعه‌ی دوم انتقادی است که با لفظ «آقا» که نشانه‌ی ارادت است، تناسب ندارد. منظور ایشان از «آقا» در این سخنرانی، مقدس‌های بی‌بصیرت است که با ظاهرسازی و به اصطلاع با عرفان دود کردن، مردم ساده‌دل را اغفال می‌کنند و گول می‌زنند. تعبیر «آقا» برای چنین اشخاصی نوعی کنایه و استهزا است؛ هم‌چنین عبارات آیت الله و آیت‌الله العظمی.

دشمن با این حرکت موذیانه هم شخصیت جناب آقای نقویان را تخریب می‌کند و هم جایگاه والای ولایت فقیه و شخصیت ناب امام خامنه‌ای را مورد هدف سوء خود قرار می‌دهد که این مورد دوم انگیزه‌ی اصلی تحریر این یادداشت است.

مشاهده‌ی چنین تلاش‌های مذبوحانه‌ای از جهتی سبب ناراحتی و تأسف و از جهتی مایه‌ی خرسندی و رضایت‌مندی است؛ چرا که نشانه‌ی عجز بدخواهان است؛ درست مانند فحش و شعار نوشتن پشت در توالت. من هر وقت در توالت‌های عمومی می‌بینم که پشت در چرت‌وپرت‌هایی توهین‌آمیز نسبت به اسلام و بزرگان دین نوشته شده، بیش‌تر از آن‌که از مشاهده‌ی این بی‌ادبی و بی‌فرهنگی ناراحت شوم، از عجز و زبونی دشمنان و بدخواهان خوشحال می‌شوم. انصافاً اگر آن‌ها عاجز و زبون نبودند که کارشان به چنین تخریب‌هایی نمی‌کشید!

واکنش حجة‌الاسلام نقویان به انتشار این فایل صوتی هم، خواندنی و پر از نکات ارزنده است. بیانیه‌ی او به نقل از خبرگزاری ایسنا (خبرگزاری دانشجویان ایران) به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

دست قضا پای انسان را به قضایایی می‌کشاند که دوست و دشمن را به حیرت وا می‌دارد! چند ماهی است که دوستانی بیکار و شاید بیمار با همراهی دشمنانی بیدار، دست به کاری زده‌اند که بحمدالله کاری برای عزیزان مسؤول درست کرده و اینجانب را نیز مدتی از کار و زندگی بیکار کرده‌اند.

یک کلیپ یک‌و‌نیم دقیقه‌ای از سخنرانی‌های اینجانب ساخته‌اند و آن را از حدود سه ساعت سخنرانی در فاصله بین چندین سال صحبت با تقطیع و مونتاژ به هم وصل کرده که با اندکی هوشمندی می‌توان به این عمل نابخردانه پی برد و به انگیزه کسانی که ساعت‌ها عمر عزیز را صرف چنین زحمت بیهوده‌ای نموده‌اند تاسف خورد و خندید.

این تلاش ناشیانه سبب شد تا این چند سطر را جهت روشن شدن اذهان دوستان مشفقی که بنده را از دور و نزدیک شناخته و بارها مورد تفقد و تلطف قرار داده‌اند بنگارم.

۱- تا جایی که این بنده اطلاع دارد چنین قطعه صوتی فاقد ارزش حقوقی و قضایی می‌باشد و بر عکس، سازندگان و انتشار‌دهندگان آن مجرم بوده و قابل پیگرد قانونی هستند که از مسؤولان دلسوز و محترم درخواست پیگیری جدی دارم تا چنین اعمال زشت و شنیعی در جامعه اسلامی شاید برای همیشه ریشه کن گردد.

۲- اینجانب همان‌گونه که بارها و به ویژه در رسانه‌ها و موقعیت‌های حساس تاکید کرده‌ام به عنوان سرباز و طلبه کوچکی در خدمت نظام و رهبری معظم بوده و هستم.

۳- این طلبه گاهی در نحوه اداره کشور زبان به شکوه گشوده است که در ایام تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری به صورت شدیدتر و گسترده‌تر از رسانه‌ها پخش شد تا جایی که شاید رهبری معظم نیز به پاره‌ای از اظهارات آقایان رضایت نداشتند.

۴- طالبان حقیقت را ارجاع می‌دهم به سخنرانی اینجانب در پنجم محرم گذشته در حسینیه جماران که با صراحت عرض کردم «حاضرم بیست سال از عمرم را با یک روز از عمر شریف رهبری عوض کنم» چرا که بودن یا نبودن امثال بنده دردی را از جامعه دعوا نخواهد کرد اما به رهبری که ستون خیمه نظام است اگر خدشه‌ای وارد شود به هستی نظام لطمات جبران‌ناپذیری وارد خواهد شد که متن آن عرایض در سایت‌های متعددی موجود است.

۵- گله از دوستانی لازم است که چطور از عرایض صریح و شفاف بنده که حدود ۱۰ سال از معدود افرادی بودم که در محضر رهبر معظم انقلاب در مناسبت‌های مختلف سخنرانی کرده‌ام و بارها از طرف ایشان و شخصیت‌های حاضر در آن جلسه مورد تشویق قرار گرفته‌ام، چشم پوشیده و به یک قطعه مونتاژ و تقطیع شده استناد جسته‌اند. زهی مروت و تقوی!!

۶- چه عمل صالح و کار نیکویی بود اگر دوستان به خود زحمت می‌دادند و این دو یا سه نوار سخنرانی را که جمعا کمتر از سه ساعت وقت عزیزان را می‌گرفت استماع می‌فرمودند تا معلوم شود در قسمت ابتدایی که گفته‌ام:«بنده برای سخنرانی در بیت رهبری لب و لوچه‌ام آب نمی‌افتد» در چه موضوعی و با چه زمینه‌ای و در جواب چه عزیزی و چرا این جمله را گفته‌ام و در کنار آن که عرض کرده‌ام: «بنده البته دست رهبر عزیز را می‌بوسم ولی برای قول و قرارهایی که بیش از شش ماه قبل وعده کرده‌ام بیشتر ارزش قائلم چرا که شهادت اباعبدالله(ع) هم به خاطر بدقولی مردم کوفه بوده که حقیر نمی‌توانم پا بر سر قولی که از قبل وعده داده شده، گذاشته تا در محضر رهبر معظم انقلاب سخنرانی کنم که حتی خود ایشان هم این کار را عملی ناشایست می‌دانند.» که این جملات را تماما حذف و فقط آن جمله که مقصود ناشایست آقایان با آن تامین می‌شد را در کلیپ آورده‌اند که چنین خبط و خطایی را با آیات شریفه قرآن نیز می شود انجام داد!

در ضمن آن بخشی که کلمه «آقا» چند بار در آن تکرار شده مربوط به اشخاص دیگر و در جای دیگری بیان گردیده است که آن را به اینجا چسبانده و منظور شیطانی خود را از آن به مخاطبین القا نمودند.

۷- اگر بنده هم همانند بعضی از افراد زودرنج، از کوره در رفته و به خاطر تعطیل نمودن چند سخنرانی در شهرهای مختلف که با تهدید آقایانی از مراکز گوناگون و نهادهایی که دوستان دیروز و امروزاند کار را به قوه قضاییه می‌کشاندم و برای دفاع از حقوق پایمال شده، دست به تبلیغات رسانه‌ای پر سر و صدا می‌زدم که هم دشمنان خوشحال و هم دوستان ملول و نگران می‌شدند، کار عاقلانه‌ای به حساب می‌آمد؟! که اگر چه مکررا از ناحیه دوستان دلسوز تشویق به این کار شدم اما کار خود را به خدای مهربان و روز بازخواست الهی واگذار نمودم که:

کار خود ار به خدا باز گذاری حافظ         ای بسا عیش که با بخت خداداده کنی

۸- در پایان نصیحتی از سر شفقت و وظیفه‌مندی به دوستانی دارم که خود را مدافع حریم رهبری و انقلاب و نظام می‌دانند:

الف) همانگونه که امام راحل(ره) فرمودند:«آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» یعنی اگر قرار است خدای ناکرده بلایی بر سر این انقلاب خونین بیاید با دست خودی‌ها خواهد آمد، آن هم به تعبیر رهبر حکیم و فرزانه، با بی‌بصیرتی و نادانی و از سر غیرت‌های نابجا و طرد دوستان دلسوز و جذب نامحرمان ریاکار و متظاهر. همانطور که رهبر معظم انقلاب هم در اوج روزهای فتنه در نماز جمعه فرمودند: «روش ما جذب حداکثری و دفع حداقلی است» که باید از این دوستان غیور پرسید آیا تاکنون به عدد انگشتان دست افرادی را جذب اسلام و انقلاب کرده اند یا فقط در طرد و دفع کارآمد بوده و رکورددار هستند؟!

ب) اگر به اندک بهانه‌ای افراد را از جرگه انقلاب و انقلابیون خارج کردیم و هر روز بر تعداد از خط رفته‌گان بیفزاییم و در بوق و کرنا و با تبلیغات پر سر و صدا همگان را نیز با خبر کنیم که فلان آقا و فلان طلبه و فلان آیت‌الله و فلان مرجع و فلان رزمنده هم با انقلاب و رهبری زاویه پیدا کرده و در لیست مخالفان در آمده‌اند آیا این کار به نفع نظام و رهبری معظم خواهد بود؟ آیا برای مردم و افکار عمومی سوال و شبهه‌ای پیش نخواهد آمد که چرا هر روز یک نفر از جمع هواداران نظام خارج می‌شوند؟!

چو پرده دار به تیغ می زند همه را          کسی مقیم حریم حرم نخواهد ماند

والسلام

ناصر نقویان»

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1. در سوره‌ی نساء، آیه‌ی 46 و سوره‌ی مائده، آیه‌ی 13 و سوره‌ی مائده، آیه‌ی 41

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
  • #716

    محمدرضا

    سلام<br />ممنون از اطلاع رسانیتون<br />اجرتون با حضرت حق

  • #715

    آرمان

    سلام،<br />كاش جون مرتبط با متنه، به موضوع هجمه بي سند اثبات شده و البته وسيع به حاج محمود كريمي هم كه دقيقا مشابه اينه، اشاره‌اي مي‌كرديد؛ كه وقتي چيزي اثبات نشده و اصل ماجرا كلي ابهام داره، همه جا پخش مي‌شه و ضربه‌ي خودش رو مي‌زنه.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0 / 5000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 5000 حرف باشد

مطالب برگزیده

جمهوری اسلامی ایران تبیین ضرورت تشکیل حکومت اسلامی در زمان غیبت


زنان و ازدواج پاسخ به چند ابهام درباره‌ی زنان و ازدواج در آیین اسلام


حجاب ده تلنگر درباره‌ی حجاب و عفاف


شراب یک لحظه مستی، یک عمر پستی! (شراب‌خواری)


یوسف علیه‌السلام علاقه به هم‌جنس زیبارو


دوستش دارم دوستش دارم (سلسله مقالات)


آزادی جنسی غربی چرا نباید در آزادی جنسی از غرب و اروپا که الگوی پیشرفت و تمدن هستند پیروی کنیم؟


عصبانیت چگونه عصبانیت خود را کنترل کنم؟


خودشناسی چگونه می‌توانم خودم را بشناسم و بحران هویت را پشت سر بگذارم؟


استخاره، آری یا نه، چرا و چگونه؟ استخاره، آری یا نه؟ چرا و چگونه؟


چگونه خوش‌تیپ و امروزی و در عین حال باحجاب باشم؟ چگونه خوش‌تیپ و امروزی و در عین حال باحجاب باشم؟


چرا خدا مشکل همه‌ی بنده‌هاشو حل می‌کنه جز ما؟! چرا خدا مشکل همه‌ی بنده‌هاشو حل می‌کنه جز ما؟!


چرا فقط اسلام؟! چرا ادیان دیگر نه؟! چرا فقط اسلام؟! چرا ادیان دیگر نه؟!


حسین علیه‌السلام در مصاف ابلیس حسین علیه‌السلام در مصاف ابلیس


رنج پُرارج (عادت ماهانه) رنج پُرارج (عادت ماهانه)


هدف آفرینش انسان هدف آفرینش انسان


حالا کی بهشت و جهنم رو دیده؟!! حالا کی بهشت و جهنم رو دیده؟!!


رجعت، افسانه یا حقیقت؟! رجعت، افسانه یا حقیقت؟!


حکم خشن سنگسار چگونه با عقل و فطرت انسانی سازگار است؟ حکم خشن سنگسار چگونه با عقل و فطرت انسانی سازگار است؟


آیا حکم اسلامی ارتداد با آزادی اندیشه و حقیقت‌جویی منافات ندارد؟! آیا حکم اسلامی ارتداد با آزادی اندیشه و حقیقت‌جویی منافات ندارد؟!


چگونه این چشم صاحب‌مرده را کنترل کنم؟ چگونه این چشم صاحب‌مرده را کنترل کنم؟


چگونه توبه‌ای پایدار و شکست‌ناپذیر داشته باشم؟ چگونه توبه‌ای پایدار و شکست‌ناپذیر داشته باشم؟


چرا امام خامنه‌ای؟ چرا امام خامنه‌ای؟


کنترل جمعیت یا انقراض شیعه؟! کنترل جمعیت یا انقراض شیعه؟!


شبهه‌ای درباره‌ی نماز و پاسخ آن شبهه‌ای درباره‌ی نماز و پاسخ آن


بررسی روزه‌ی دختران نه ساله + گفت‌وگو باچند فرشته‌ی نوبالغ بررسی روزه‌ی دختران نه ساله + گفت‌وگو باچند فرشته‌ی نوبالغ


هنری به نام «امر به معروف و نهی از منکر» هنری به نام «امر به معروف و نهی از منکر»


حقیقت دعا و اسرار اجابت حقیقت دعا و اسرار اجابت


شب قدر و معمای سرنوشت شب قدر و معمّای سرنوشت


20 راز در زندگی مشترک 20 راز در زندگی مشترک