چهارشنبه, 05 تیر 1398

شماره‌ی پیام‌رسان (فعلاً فقط سروش):
۰۱ ۸۸ ۷۵۰ ۰۹۹۰

 کانال سایت در پیام‌رسان سروش
hshadir@

مانکن بی‌حجاب!

چند روز پیش (اواخر خرداد 1393) در پیاده‌روی یکی از خیابان‌های قم بودم که دیدم یک مانکن با لباس عروس جلوی یک مغازه قرار داشت. بالاتنه‌ی مانکن پوشش نامناسبی داشت و نیمه‌لخت بود. مغازه به صورت زیرزمین بود و برای جلب توجه مشتریان، آن مانکن را در پیاده‌رو جلوی در زیرزمین قرار داده بودند.

درِ زیرزمین زنگ نداشت. نگاه کردم دیدم روی پارچه‌ای نوشته بود: «ورود آقایان ممنوع!». ناچار چند بار در زدم تا این‌که خانمی بیرون آمد. گفتم: خواهرم، این مانکن منظره‌ی جالبی نداره، به آقایون باغیرت برمی‌خوره!

گفت: بله حق با شما است. چشم، درستش می‌کنیم.

از او تشکر کردم و رفتم.

تا این‌که امروز دوباره از همان‌جا رد شدم دیدم که با پارچه‌ی سفیدی بالاتنه‌ی مانکن را پوشانده‌اند. خوشحال شدم و در دلم خدا را شکر و آن‌ها را تحسین کردم. عکسی از مانکن گرفتم و تصمیم گرفتم ماجرا را در خاطراتم ثبت کنم.

چه خوب است که همه‌ی ما مسلمانان درباره‌ی کارهای خوب و بدمان به یکدیگر تذکر بدهیم و هرگز نگوییم: به من چه! و چه خوب است وقتی کسی به ما تذکرِ به‌جایی می‌دهد، بپذیریم و نگوییم: به تو چه!

خداوند در قرآن می‌فرماید: در جامعه‌ی ایمانی اعمال و رفتار همه به همه ربط دارد و همه نسبت به سرنوشت هم مسؤول هستند و باید همدیگر را نسبت به کارهای خوب ترغیب کنند و از کارهای بد بازبدارند و کسی حق ندارد بگوید: به من چه! به تو چه! 1

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

1. و المؤمنونَ و المؤمناتُ بعضُهُم اَولیاءُ بَعضٍ یأمُرونَ بِالمَعروفِ و یَنهَونَ عَنِ المُنکرِ (سوره‌ی توبه، آیه‌ی 71)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
  • #866

    Unknown

    باز این خوبه که! من رفتم یه لباس فروشی بزرگ و مانکن هاش کاملا شبیه یه انسان بودن سر و تمام اعضا؛ یه لباس رو انتخاب کردم و چون آخریش بود، فروشنده از تن مانکن درش آورد و بهم داد و بعد مانکن رو همون طور بدون لباس اونجا گذاشت. فروشگاه نسبتا شلوغ بود و همه نگاهشون قفل شده بود روی بدن مانکن‏!‏ آخرش هم لباس تن ش نکرد‏!‏

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان میهمان

0 / 5000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 5000 حرف باشد